Hakkımızda

Hakkımızda

Genel Sanat Yönetmeni

Önce Oyun Vardı

İnsana ait her şeyin başlangıcı oyuna dayanır. Oyunun kültüründen de eski olduğundan bahseder toplum bilimci ve tarihçiler. Fakat sanayi toplumunun ortaya çıkmasıyla birlikte oyun, hayatı renkli kılan bir öğe olmaktan çıkıp maddi çıkarların hayata yön vermeye başladığı, bugünkü anlamıyla bizi kapalı kapılar ardında sıradan bir hayat sürdüğümüz gerçeğini ortaya koymuştur.

Oyun gündelik ya da asıl hayat değildir. Oyun yaşadığımız hayatta uzaklaşarak, kendine özgü kuralları olan geçici etkinlik alanıdır. Oyun serbesttir, oyun özgürdür.

Özgürlük temasını farklı karakterler üzerinden bütünsel bir tema üzerine konumlandırarak çalıştığımız, çeşitli medeniyetleri, kültürleri, inançları bünyesinde barındıran on bin yıllık şehir olan Tarsus’un belediye bünyesinde kurulan Şehir Tiyatrosunun ilk projesi olan Ezop adlı oyun perdelerimizi açmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

2004 yılında Tarsus Belediyesi bünyesinde bir birim olarak açılıp, 2014 yılında kapatılan Tarsus Şehir Tiyatrosu’nu, Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın büyük özverisi ve sunduğu olanaklar sonucunda “TARSUS BELEDİYESİ TİYATRO HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ” çatısı altında, yepyeni bir heyecanla hayata geçirmekten ötürü gururluyuz.

Tiyatro seyircisiyle var olan bir sanattır. Tüm şehir halkına, şehir tiyatrosu çalışanlarına güzel bir tiyatro sezonu diliyorum.

İyi seyirler.

icon_play

Murat Çapar
Tarsus Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni

Sahne

Sahne Ebatları
Derinlik 4 metre Genişlik 6,5 metre Yükseklik 2,65 metre
Işık Sayıları
Par64 8 adet – 1000w Blacklight 2 adet Led Işık 7 adet – 60 w/120w Led Bluestar Model LP-361 LP-363/B
Diğer Bilgiler
Mikrofon 4 adet – Tuig (TGW 111/122) Yamaha Hoparlör 2 adet – 50/60 Hz – 70W Işık Mikseri DM X 512-Bluestar 16 Kanal Ses Mikseri Yamaha 12 Kanal Telsiz TYT Mavko TC-2000 Model 4 adet 2 Kulis 2 Wc Fuaye alanı 100 m2 Sahne Tipi : Çerçeveli Sahne Koltuk Sayısı: 72

Son Haberler ve Etkinlikler

Tarsus Şehir Tiyatorusu hakkında son zamanlarda yapılan faaliyetlerle ilgili haberler ve yaklaşan etkinlikler.

Bağlar Mahallesi, Mavi Bulvar Üzeri

Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat Kültür Akademisi – Tarsus

Aylık Oyun Programı Bülteni

Her ay yayınlanacak oyun programlarından ilk önce haberiniz olsun.