Başkandan

DR. HALUK BOZDOĞAN

TARSUS BELEDİYE BAŞKANI

“ÇEHOV VODVİL” ADLI OYUNLA İLGİLİ YAZISI

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezon oyununa yepyeni bir sahnede başlamanın heyecanını yaşıyor.

Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi, kentimize kazandırmaktan büyük mutluluk duyduğumuz; teknik özellikleri ve altyapısı ile Tarsus Şehir Tiyatrosu ve misafir tiyatrolarımızın rahatça kullanabileceği profesyonel bir tiyatro sahnesi oldu.

Küçük ve orta ölçekli yapımları misafir edebileceğimiz sahnenin, kentimizde yaşayan çocuklarımıza, gençlerimize; yeteneklerini keşfetmelerinde oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Tarsus Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından 5 farklı sınıfta 5 farklı eğitmenimiz eşliğinde verilen drama ve oyunculuk eğitimlerinin, gençlerimizin adım atacağı bir sahneyle taçlanması tarifsiz bir mutluluğu da beraberinde getirdi.

Bugün, kendisi de bir hekim olan Büyük Rus Öykücü ve Oyun Yazarı Anton Pavloviç Çehov’un iki oyunundan derlenen “ÇEHOV VODVİL” isimli komedi oyunumuzu izleyeceksiniz.

Hekimlik yaşantım boyunca dinlemenin, teşhis koymanın en önemli ayağı olduğunu düşünmüşümdür. İnsanların açmazlarını aralamanın, bu açmazlara çareler üretmenin ve sonunda onlara yardım eli uzatmanın en önemli kısmının onları dinlemek olduğunu düşünürüm.

Anton Pavloviç Çehov ise “mesleki bir alışkanlıkla” dinleyen, aynı zamanda izleyen, dokunan ve sorgulatan bir edebiyatçı olarak tarih arenasındaki yerini almış bulunuyor artık.

Onun usta kaleminden anlatılan hikayelerin, Tarsus Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından yorumlanıyor olmasının repertuvarımız için eşsiz bir deneyim olacağı düşüncesindeyim.

Eğiten, Üreten, Kültürlü ve Sağlıklı Bir Tarsus hayalimize ortak olduğunuz için teşekkür eder, iyi seyirler dilerim.

 

Bize Bağlan

Bağlar Mahallesi, Mavi Bulvar Üzeri

Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat Kültür Akademisi – Tarsus

Aylık Oyun Programı Bülteni

Her ay yayınlanacak oyun programlarından ilk önce haberiniz olsun.